Votulastkrant logo

Rubriek: Creatief met...

Welke creatieve talenten houden zich op in onze wijk? In deze rubriek gaan we daar dit jaar naar op zoek. We spraken met Max Laros (28) en Tim Schouten (31). Zij wonen samen met poes Fiet in de Vogelenbuurt en zijn allebei acteur en theatermaker. Daarnaast presenteert Tim op tv.

Foto: Leonie Kostman
Foto: Leonie Kostman

Hoe zijn jullie hier terechtgekomen?
Max: “We kwamen allebei naar Utrecht voor de acteursopleiding aan de HKU, zo hebben we elkaar leren kennen. Via een Open Huizen Dag kwamen we toevallig in de Vogelenbuurt, en wat we zagen sprak ons enorm aan. De mooie stijl van de huizen, de rustige straat en dicht bij het centrum.”

Waar kunnen we jullie van kennen?
Tim: “Van Checkpoint (EO/ZAPP) en mijn jeugdtheatergezelschap Dear T, in Utrecht, waarmee ik bijvoorbeeld op de Parade sta.” Max: “Ik speelde eind 2024 in de kerstvoorstelling De NEEhoorn in de Stadsschouwburg. Met mijn eigen gezelschap Non Creators Company hebben we een samenwerking met Theater Kikker. Ook speelde ik in de theaterversie van De regels van Floor.

Wat doen jullie en waarom?
Tim: “Ik maak voorstellingen voor jeugd en volwassenen met hulp van kinderen. Ze gaan over grote levensvragen, zoals: kun je beter kind of volwassene zijn, kun je van iedereen op de wereld houden, hoe kun je volgens kinderen tevreden zijn als 30-jarige? Hiermee wil ik vooroordelen tegengaan, mensen kennis laten maken met andere leefwerelden en daar begrip voor kweken. Ik verwerk daarbij aspecten die voor mij belangrijk zijn, zoals queer relaties en het geloof.” Max: “Wij willen kinderen nieuwe perspectieven bieden via groteske, absurdistische voorstellingen, bijvoorbeeld met onze Tweetaktproductie Alles wat nog bedacht moet worden over het concept ‘de baas van alles’ zijn: Kun je daartegenin gaan? En als je besluit om ongehoorzaam te zijn en alleen nog maar je eigen gang te gaan, blijft dat dan leuk? We hebben ook een voorstelling gemaakt over de dood en rouw. Grote thema’s dus die door abstractie en fantasie gesprekken aanwakkeren.”

Waarom kinderen?
Max: “Kinderen ontwikkelen zich nog. Hoe meer perspectieven je biedt, hoe meer ze zelf een beeld en mening kunnen vormen. Ze zijn een goede inspiratie voor hoe je in het leven kan staan.” Tim vult aan: “Kinderen zijn heel open en onbevangen in hoe ze onderwerpen ontvangen. En ze zijn heel primair in hun reacties, een superleuk publiek.”

Half april komt LOSERS van Max in Theater Kikker en De 30-jarige Mens van Tim in de Stadsschouwburg (tijdens FINFEST). MvdS

Reageer

Met onderstaand formulier kunt u reageren op dit artikel. Alle velden zijn verplicht. Uw e-mailadres verschijnt niet op de site. Na het versturen van uw reactie ontvangt u een e-mail met daarin een link. U moet op die link klikken om de reactie op de site te laten verschijnen.

Reactie
Uw naam
Dit veld niet invullen!
Uw email
uw e-mailadres verschijnt niet op de site
 

Zoeken in votulastkrant.nl

Ook in deze krant

2026 No. 2, Maart

(G)een brug te ver
lees artikel

Aksie!
lees artikel

Uit de oude doos
lees artikel

Rood, geel, groen of blauw?
lees artikel

Renovatie Buurtcentrum De Leeuw
lees artikel

Blik in het verleden
lees artikel

Zorgen over Tuinwijkroute
lees artikel

Creatief met...
lees artikel