Votulastkrant logo

Een student in huis? Ja, gezellig!

Deze maand zijn in Utrecht weer duizenden nieuwe eerstejaars studenten van start gegaan. Om hier ook daadwerkelijk met hun studentenleven te kunnen beginnen, zochten velen van hen een kamer, maar slechts weinigen hadden het geluk er een te vinden. De vraag blijft nog steeds te groot voor het aanbod.

Foto: Marcel Venderbosch
Foto: Marcel Venderbosch

Mila Smid behoorde wel tot de gelukkigen: via Hospi Housing vond zij bij Anja Roemer een kamer in Tuinwijk. Superblij is ze met haar nieuwe stek: “In een groene wijk met mooie huizen en met alles in de buurt.” Het centrum, het Science Park waar ze Integrale Veiligheidskunde gaat studeren en de hockeyclub zijn op fietsafstand. Verhuizen was voor haar noodzakelijk, want ze komt uit een dorp op de grens van Groningen en Drenthe dus is heen en weer reizen eigenlijk geen optie. Hoe het zal zijn om met Anja samen in één huis te wonen moet ze nog gaan ervaren, maar ze heeft er alle vertrouwen in. Dat geldt ook voor verhuurder Anja.

Hoe werkt het?
Het is de tweede keer dat Anja via Hospi Housing een kamer aanbood. Op hun site kun je een advertentie plaatsen met foto’s van de kamer en het huis, een omschrijving van jezelf en je wensen ten aanzien van de huurder.
Aspirant huurders maken eveneens een profiel aan met persoonlijke informatie zodat je kunt kijken of dit een beetje overeenkomt. Maar voordat je advertentie actief wordt, neemt Hospi Housing contact op voor een kennismaking en verificatie, voor alle partijen een veilig idee.

Moeilijke keuze
Begrijpelijkerwijs kreeg Anja zeer veel reacties. Ze nodigde zes mensen uit voor een nadere kennismaking, had met allen leuke, openhartige gesprekken waardoor het moeilijk was sommigen teleur te moeten stellen. “Uiteindelijk beslis je op gevoel: hoe voelt iemand qua energie in jouw huis?”, zegt ze. “Maar je moet ook nuchter zijn en je afvragen of je met deze persoon goed kunt communiceren en afspraken kunt maken, bijvoorbeeld over bezoek en logees.” Op de vraag of ze zich ‘een hospita’ voelt, moet ze lachen. Dit roept ouderwetse associaties op. “Als bezoekers zich respectvol gedragen tegenover mij en mijn woning, heb ik daar geen problemen mee.” De term ‘host’ die Hospi Housing hanteert, past dus beter bij haar.
Verhuren doet Anja onder andere omdat het gezellig is en een verrijking om een jong persoon in huis te hebben. Bovendien gunt ze een student een kamer nu de nood zo groot is.

www.hospihousing.com BB

Reageer

Met onderstaand formulier kunt u reageren op dit artikel. Alle velden zijn verplicht. Uw e-mailadres verschijnt niet op de site. Na het versturen van uw reactie ontvangt u een e-mail met daarin een link. U moet op die link klikken om de reactie op de site te laten verschijnen.

Reactie
Uw naam
Dit veld niet invullen!
Uw email
uw e-mailadres verschijnt niet op de site
 

Zoeken in votulastkrant.nl

Ook in deze krant

2025 No. 5, September

Het moet en kan veiliger
lees artikel

Je woont in de wijk en je wilt wat
lees artikel

Verhalen van de straat
lees artikel

Een student in huis? Ja, gezellig!
lees artikel

Waarom draait ie niet?
lees artikel

Activiteit toendertijd
lees artikel

Schakelstation tussen heden en verleden
lees artikel

Welkom in de wijk!
lees artikel