Een praatje met een willekeurige voorbijganger in de wijk, op een willekeurige dag en tijd:
Willem (l) en Huub (r) op de Menno van Coehoornstraat, 22 februari, 14:29
Foto: Jan van Hassel
Het is een ietwat druilerige zaterdag en er zijn bar weinig buurtgenoten op straat te vinden, constateren we spijtig. Dan zien we twee jongens - met vrijwel identieke petjes op - samen met een rode Swappfiets sjouwen. Zijn ze de sleutel kwijt? Of zijn we hier getuige van diefstal op klaarlichte dag? Studenten Willem (20) en Huub (20) - uit een studentenhuis in de Havikstraat van het Utrechtsch Studenten Corps - lachen. Ze hebben een enorm goed verhaal, vinden ze zelf, en ja: diefstal zou je het wel een beetje kunnen noemen.
Huub: “We zijn bevriend met ons studentenhuis van de Abraham Bloemaertstraat, alleen mochten we vandaag geen fiets van ze lenen: ze vonden dat we al genoeg van ze geleend hadden de afgelopen week.” Willem: “Raar, want ze hadden zelf net elf kratten bier bij ons gehaald. Ze deden ook gewoon de deur niet open en waren naar ons aan het zwaaien vanuit de woonkamer.” “Toen zeiden we tegen die jongen: ‘Ok, dat is goed. Als we geen fiets mogen lenen, nemen we gewoon jouw fiets mee!’”
Huub vouwt een A4-tje met verbrande randen uit, waar met potlood allerlei aanwijzingen op staan gekrabbeld. “Kijk, ik heb een speurtochtkaart gemaakt met alle stappen: van hoe hij de deur uit komt en dan weer terecht zou moeten komen bij zijn fiets. Die mag hij zelf dan gaan zoeken. Dat vonden wij wel een heel mooi geintje. We zijn er al een halve dag mee bezig.” De speurtocht leidt onder andere langs het voetbalveldje bij de Stieltjesstraat en eindigt onder de brug bij het Griftpark, waar ze de fiets nu gaan verstoppen. Ze hopen op een modderige bedoening.
Willem woont een jaar in de Havikstraat. De mooiste straat van de buurt, vindt hij. “Het is al ons huis sinds ‘82. We wonen er vijf jaar: elk jaar gaat er iemand weg en komt er een nieuwe bij.” Ze wonen dus met allemaal verschillende jaarlagen: Huub woont er twee jaar.
En wat blijkt: Willem moet van elke editie van de Votulastkrant een presentatie houden voor al zijn huisgenoten. Volgende keer kan hij zijn eigen actie dus presenteren. “We gaan deze krant ook zeker inlijsten!” FK
Reageer
Met onderstaand formulier kunt u reageren op dit artikel. Alle velden zijn verplicht. Uw e-mailadres verschijnt niet op de site. Na het versturen van uw reactie ontvangt u een e-mail met daarin een link. U moet op die link klikken om de reactie op de site te laten verschijnen.
Ook in deze krant
2025 No. 2, April
80 jaar vrijheid en democatie, ook in Votulast
• lees artikel
Je woont in de wijk en je wilt wat
• lees artikel
Verhalen van de straat
• lees artikel
Meer dan 40 soorten vogels in het Griftpark
• lees artikel
(On)veiligheid op de Draaiweg
• lees artikel
Activiteit toendertijd
• lees artikel
Onverklaarbaar bewoond
• lees artikel
Welkom in de wijk!
• lees artikel